LOADING...
Add Result
Hide
Weight Class:
weight
106
113
120
126
132
138
145
152
160
170
182
195
220
285
Your Wrestler:
your wrestler
Peter Bearse
Shane Brackup
William Cooley
Patrick Coover
Dean Corrado
Joseph Correll
Brandon Dallavia
Shannon Davis
Ian Day
Matthew Deehan
Anthony DeMartino
Walker Dempsey
Nicholas DiNapoli
Tiwari Droun
Brady Ford
Skylar Grote
Mekhi Holley
Jesse Huselton
Thomas Jenkins
Zachary Jones
Dan Kim
Brush Kirby
Matthew Koloddzik
Jordan Kutler
Joshua Langevin
Quinton Love
Mason Manville
Joseph McKenna
Dylan Milonas
Andrew Monahan
Michael Monica
Quoc Nguyen
Chase Palanca
William Pickett
Neil Putnam
Edward Riker
Alex Rinaldi
Dominick Rizzo
Alex Romano
Devyn Saylor
Zachary Sherman
David Showunmi
RJ Stein
James Stillerman
Jacob Sudol
Christian Suk
Ben Sysler
Charles Tucker
Requir Van DerMerwe
Won or Lost:
won or lost
won over
lost to
Opponent:
opp entry type
Fetch from High School Season
Type Opp. Name and Team
Win Type:
win type
Injury Default
Fall
Technical Fall
Major Decision
Decision
Overtime
Double Overtime
Disqualified
Forfeit
Technical Fall - 4
Ultimate Tie Breaker
Medical Forfeit
Sudden Victory - 1
Sudden Victory - 2
Sudden Victory - 3
Tie Breaker - 1
Tie Breaker - 2
Tie Breaker - 3
TB-2 (RT)
TB-3 (RT)
SV-1 (Fall)
SV-2 (Fall)
SV-3 (Fall)
TB-1 (Fall)
TB-2 (Fall)
TB-3 (Fall)
Medical FF w/Loss
Score:
-
Time:
:
Team Points:
Add Dual(s)
Back
Click
here
if the dual you would like to add is not in the list above.
Import Matches
Back
NHSCA JV Bouts Matches
Event Home
| |
Summary
|
Matches
Weight
Match Summary
Stats
Team Pts
120
Mekhi Holley
(BLAIR ACADEMY) won by decision over Colby Smith (Bermudian Springs) 9-3.
No
120
Mekhi Holley
(BLAIR ACADEMY) won by pin over Mike Casey (Wyoming Sem) 0:28.
No
120
Mekhi Holley
(BLAIR ACADEMY) won by pin over Trevor Graydula (Neshaminy) 0:24.
No
126
Anthony DeMartino
(BLAIR ACADEMY) won by pin over Adam Donley (Souderton) 2:40.
No
126
Anthony DeMartino
(BLAIR ACADEMY) won by pin over Bobby Schnur (Woodstone) 1:58.
No
126
Matt Jacoby (Neshaminy) won by pin over
Thomas Jenkins
(BLAIR ACADEMY) 3:46.
No
126
Thomas Jenkins
(BLAIR ACADEMY) won by pin over Jake Grove (Dallastown) 1:29.
No
126
Thomas Jenkins
(BLAIR ACADEMY) won by decision over Hunter Cheek (Spring Grove) 9-2.
No
132
Shane Brackup
(BLAIR ACADEMY) won by pin over Scott Miser (John Carroll) 1:25.
Yes
132
Shane Brackup
(BLAIR ACADEMY) won by major decision over Patrick Eisert (Souderton) 12-1.
No
132
Shane Brackup
(BLAIR ACADEMY) won by decision over Jan Torres Cruz (Spring Grove) 6-0.
No
132
Shannon Davis
(BLAIR ACADEMY) won by decision over Donovan Lewis (Woodstone) 1-0.
No
132
Shannon Davis
(BLAIR ACADEMY) won by decision over Jo Kyburz (John Carroll) 3-2.
No
132
Skylar Grote
(BLAIR ACADEMY) won by pin over Kevin Fredrick (Neshaminy) 0:59.
No
132
Skylar Grote
(BLAIR ACADEMY) won by major decision over Patrick Eisert (Souderton) 15-3.
No
138
Joshua Langevin
(BLAIR ACADEMY) won by decision over Christian Nolte (Souderton) 4-2.
No
138
Joshua Langevin
(BLAIR ACADEMY) won by decision over Zane Senft (Central York) 8-3.
No
145
Jon Albarran (Neshaminy) won by decision over
Joseph Correll
(BLAIR ACADEMY) 3-1.
No
145
Joseph Correll
(BLAIR ACADEMY) won by pin over Kayla Biddick (Neshaminy) 1:58.
No
152
Jesse Huselton
(BLAIR ACADEMY) won by pin over Chris Bigelow (Spring Grove) 0:31.
No
152
Noah Young (West York) won by decision over
Jesse Huselton
(BLAIR ACADEMY) 7-1.
No
152
Jesse Huselton
(BLAIR ACADEMY) won by decision over Andrew Ricigliano (Woodstone) 2-0.
No
152
Jesse Huselton
(BLAIR ACADEMY) won by pin over Tom Derby (West York) 2:27.
No
170
Edward Riker
(BLAIR ACADEMY) won by decision over Jason DiNuzio (Neshaminy) 3-0.
No
170
Nate Reinheimer (CB West) won by decision over
Edward Riker
(BLAIR ACADEMY) 8-4.
No
182
Quinton Love
(BLAIR ACADEMY) won by decision over Anthony Augustine (CB West) 4-0.
No
182
Quinton Love
(BLAIR ACADEMY) won by pin over Nick Gail (East Stroudsburg South) 2:48.
No
182
Quinton Love
(BLAIR ACADEMY) won by decision over Charlie DiGiorgio (CB West) 6-2.
No
182
CJ Fuller (Neshaminy) won by decision over
Edward Riker
(BLAIR ACADEMY) 4-2.
No
195
Aiden Matthews (Wyoming Sem) won by pin over
Alex Romano
(BLAIR ACADEMY) 1:50.
No
195
Alex Romano
(BLAIR ACADEMY) won by major decision over Mike Bremser (Neshaminy) 8-0.
No
195
Alex Romano
(BLAIR ACADEMY) won by pin over Brett Marmion (Spring Grove) 0:26.
No
Event Comments
null
http://www.trackwrestling.com/dualmeets/EventMatches.jsp?eventId=317555009