LOADING...
Search Entries
First Name:
Last Name:
State:
Team:
Submitted:
Payment Received:
Tournament:
Division:
Weight Class:

2019 Southeast Regional Website
PLEASE BE AWARE OF THE FOLLOWING:
1. The top 4 place winners in each 16U weight class qualifies above the state limit for the 2019 US Marine Corps Junior Nationals in Fargo, North Dakota, July 12-19. For more information, please contact your USA Wrestling state director.
2. Girls divisions are listed but the tournament might group weight classes to give athletes the most opportunity for matches .
Find your state director:www.usawrestling.org
2. All 10U, 12U, and 14U participants in this event from a Southeast Region State qualify for the 2019 USAW Kids Freestyle and Greco-Roman Championships in Wisconsin Dells, WI, June 27-29, 2019. The Southeast region states are Louisiana, Mississippi, Tennessee, Alabama, Florida, Georgia, South Carolina, North Carolina, and Virginia. For more information visit
Southeast Regionals Website
Click here for event website:http://usawevents.sportngin.com/southeast
2019 Southeast Regional FS/GR/FK
For help contact Ed Duncan duncaned@bellsouth.net or click Need Help on the right.
     1 - 50     Next 50
Tournament Division Weight Name State Team Submitted Payment Received
2019 Southeast Regional Freestyle PeeWee 45-50 Alonzo Smith-Edwards (K) Florida Florida 05/22/2019 03:31 p.m. 05/22/2019 03:33 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle PeeWee 45-50 Boaz Diaz (Pre-K) Florida Florida 05/21/2019 08:03 p.m. 05/21/2019 08:04 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle PeeWee 45-50 Ethan Harris (K) South Carolina South Carolina 05/20/2019 08:34 p.m. 05/20/2019 08:35 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle PeeWee 45-50 Mitchell Martin (K) North Carolina North Carolina 05/19/2019 06:40 p.m. 05/19/2019 06:41 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 8U 43 Damian Diaz (1st) Minnesota Minnesota 05/23/2019 03:33 p.m. 05/23/2019 03:35 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 8U 43 Morgan Chabert (K) Louisiana Louisiana 05/23/2019 09:22 p.m. 05/23/2019 09:24 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 8U 45-49 Eric Bacon (1st) Georgia Georgia 05/23/2019 09:30 p.m. 05/23/2019 09:33 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 8U 45-49 Michael Foster (1st) Florida Florida 05/21/2019 05:22 p.m. 05/21/2019 05:26 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 8U 62-70 Adrian Rojas (1st) Florida Florida 05/19/2019 04:29 p.m. 05/19/2019 04:29 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 8U 62-70 Bentlee Hogan (1st) Georgia Georgia 05/23/2019 06:57 a.m. 05/23/2019 06:59 a.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 8U 62-70 Kason Maddux (1st) Georgia Georgia 05/23/2019 08:50 p.m. 05/23/2019 08:51 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 8U 85 Channing Toineeta (1st) North Carolina North Carolina 05/08/2019 06:02 a.m. 05/08/2019 06:03 a.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 56 Christian Wright (3rd) Louisiana Louisiana 05/22/2019 02:31 p.m. 05/22/2019 02:35 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 56 Cooley Murdock (4th) Florida Florida 05/21/2019 05:23 p.m. 05/21/2019 05:25 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 56 Micah Brown (2nd) North Carolina North Carolina 05/21/2019 08:57 p.m. 05/21/2019 08:58 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 59 Jackson Kriebel (4th) North Carolina North Carolina 05/05/2019 02:50 p.m. 05/05/2019 02:51 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 59 Marquiose Gamble (3rd) Florida Florida 05/19/2019 12:10 p.m. 05/19/2019 12:13 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 59 TaylorTaylor Thompson (4th) Georgia Georgia 05/16/2019 08:31 p.m. 05/16/2019 08:36 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 59 Vladimir Drown (3rd) Florida Florida 05/23/2019 07:51 p.m. 05/23/2019 07:52 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 59 Wyatt Rossi (4th) Maryland Maryland 05/23/2019 03:59 p.m. 05/23/2019 04:00 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 63 Caleb Kirk (4th) Louisiana Louisiana 05/22/2019 11:05 a.m. 05/22/2019 11:06 a.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 63 Caroline Hilton (3rd) Tennessee Tennessee 05/23/2019 06:38 p.m. 05/23/2019 06:41 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 63 Dominic Cordero (4th) Tennessee Tennessee 05/18/2019 09:55 a.m. 05/18/2019 09:58 a.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 63 Joseph Shook (3rd) North Carolina North Carolina 05/22/2019 08:06 p.m. 05/22/2019 08:09 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 63 Jovanni Tovar (4th) Florida Florida 05/18/2019 06:30 p.m. 05/18/2019 06:33 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 63 Logan Price (3rd) Florida Florida 05/23/2019 08:18 p.m. 05/23/2019 08:19 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 63 Matheo Cisneros (3rd) Florida Florida 05/21/2019 03:22 p.m. 05/21/2019 03:23 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 63 Max Hotze (4th) North Carolina North Carolina 05/23/2019 07:43 p.m. 05/23/2019 07:47 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 63 Michael Santos (4th) Virginia Virginia 05/23/2019 08:26 p.m. 05/23/2019 08:28 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 63 Reece Movahead (3rd) Virginia Virginia 05/07/2019 08:51 p.m. 05/07/2019 08:54 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 63 Zachary Leto (3rd) Florida Florida 05/17/2019 01:36 p.m. 05/17/2019 01:37 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 67 Alexander Camarillo (3rd) Florida Florida 05/23/2019 07:57 p.m. 05/23/2019 08:00 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 67 Cole Keller (3rd) North Carolina North Carolina 05/23/2019 08:38 p.m. 05/23/2019 08:39 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 67 Flynn Arnestad (3rd) Virginia Virginia 05/23/2019 04:23 p.m. 05/23/2019 04:24 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 67 Reza Massjouni (3rd) Virginia Virginia 05/22/2019 10:21 p.m. 05/22/2019 10:21 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 67 Rocco Ruiz (3rd) Florida Florida 05/22/2019 10:53 a.m. 05/22/2019 10:55 a.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 71 Alejandro Dimmett (3rd) Georgia Georgia 05/17/2019 11:30 a.m. 05/17/2019 11:33 a.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 71 Antwan White (3rd) Florida Florida 05/22/2019 08:22 p.m. 05/22/2019 08:26 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 71 Avery Benton (3rd) Louisiana Delaware 05/22/2019 08:56 p.m. 05/22/2019 08:58 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 71 Daniel Dennis (3rd) Pennsylvania Pennsylvania 05/22/2019 09:29 a.m. 05/22/2019 09:31 a.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 71 Jakob Richter (4th) North Carolina North Carolina 05/23/2019 10:05 p.m. 05/23/2019 10:06 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 71 Jovani Solis (4th) Florida Florida 05/23/2019 08:41 a.m. 05/23/2019 08:43 a.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 71 Thea Hannon (3rd) South Carolina South Carolina 05/23/2019 07:01 p.m. 05/23/2019 07:01 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 77 Asher Bacon (2nd) Florida Florida 05/23/2019 08:19 p.m. 05/23/2019 08:21 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 77 Brett Schurr (4th) Louisiana Louisiana 05/22/2019 11:57 a.m. 05/22/2019 12:01 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 77 David `Cowboy` Payton (4th) Georgia Georgia 05/23/2019 02:41 p.m. 05/23/2019 02:43 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 77 Kevin Kilpatrick (4th) Georgia Georgia 05/23/2019 08:29 p.m. 05/23/2019 08:31 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 77 Mihai Necula (3rd) Georgia Georgia 05/12/2019 04:22 p.m. 05/12/2019 04:23 p.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 77 Tracey Dennard (3rd) Tennessee Tennessee 05/20/2019 02:18 a.m. 05/20/2019 02:19 a.m.
2019 Southeast Regional Freestyle 10U 84 Brayden Waniorek (3rd) North Carolina North Carolina 05/22/2019 05:09 p.m. 05/22/2019 05:11 p.m.