LOADING...
Add Result
Hide
Weight Class:
weight
106
113
120
126
132
138
145
152
160
170
182
195
220
285
Your Wrestler:
your wrestler
Ashten Arrants
Adrian Avila
Hunter Bamford
Scott Bauer
Derek Berumen
Trevar Bigelow
Jordan Bober
Cody Borer
Bryce Bottorf
Amador Castaneda
James Chamberlain
Tarrence Childs
Gabe Crocker
Jake Culey
Devon Daire
John DeVorss
Chase Divan
Andrew Dubowsky
Tim DuBry
William DuBry
Alek Duncan
Cody Gilsdorf
Aaron Griffith
Casen Halva
Zane Hamaker
Easton Hanson
Dakota Harvey
Dalton Hellman
Beau Herrick
Jordon Hockemeier
Tyler Horner
Justin Jackson
Parker James
Tommie Kucera
Lee Langenberg
Gabriel Ledesma
Josh Lesher
Landon Lubash
Chase Lundgren
Austin Marshall
Andy Mason
Kalen Mazankowski
Johnnie McCann
Carter McCaslin
Mason Merritt
Jamieson Oertle
Josh Ross
Quinton Ross
Jacob Rosse
Justin Sadd
Lane Salts
CJ Sanchez
Camerson Schlender
Trey Schlender
Zach Slanski
Hudson Snider
Isaac Stansbury
Nick Stewart
Billy Thompson
Bastian Thorwarth
Thomas Timmons
Taylor Towery
Ryan Troshynski
Cody Troudt
Alec Unick
Carlos Valdivia
Caleb Waugh
Brady White
Drake Wilkerson
Won or Lost:
won or lost
won over
lost to
Opponent:
opp entry type
Fetch from High School Season
Type Opp. Name and Team
Win Type:
win type
Injury Default
Fall
Technical Fall
Major Decision
Decision
Overtime
Double Overtime
Disqualified
Forfeit
Technical Fall - 4
Ultimate Tie Breaker
Medical Forfeit
Sudden Victory - 1
Sudden Victory - 2
Sudden Victory - 3
Tie Breaker - 1
Tie Breaker - 2
Tie Breaker - 3
TB-2 (RT)
TB-3 (RT)
SV-1 (Fall)
SV-2 (Fall)
SV-3 (Fall)
TB-1 (Fall)
TB-2 (Fall)
TB-3 (Fall)
Medical FF w/Loss
Score:
-
Time:
:
Team Points:
Add Dual(s)
Back
Click
here
if the dual you would like to add is not in the list above.
Import Matches
Back
Boone Central invite/ JV Matches
Event Home
| |
Summary
|
Matches
Weight
Match Summary
Stats
Team Pts
106
Josh Ross
(Kearney) won by forfeit over bye bye (bye) .
No
106
Josh Ross
(Kearney) won by pin over Drew Sorrell (Westside) 0:27.
No
106
Josh Ross
(Kearney) won by pin over Zach Pavel (O`Neil) 1:36.
No
113
Jordan Bober
(Kearney) won by forfeit over bye bye (bye) .
No
113
Jordan Bober
(Kearney) won by pin over Shane Becker (Pierce) 0:48.
No
113
Jordan Bober
(Kearney) won by forfeit over bye bye (bye) .
No
113
Tony Meusch (D City) won by decision over
Jordan Bober
(Kearney) 5-4.
No
120
Ashten Arrants
(Kearney) won by pin over Dawson McAdams (Westside) 0:45.
No
120
Ashten Arrants
(Kearney) won by pin over Jordan Gonzalez (Neligh) 0:38.
No
120
Ashten Arrants
(Kearney) won by tech fall over Sam Stopak (BC/NG) 0:00 20-5.
No
120
Cody Troudt
(Kearney) won by forfeit over bye bye (bye) .
No
120
Cody Troudt
(Kearney) won by pin over Miguel Ochoa (O`Neill) 0:41.
No
120
Cody Troudt
(Kearney) won by pin over Jake Radicia (Westside) 0:50.
No
126
Bryce Bottorf
(Kearney) won by pin over Angel Castro (O`Neill) 3:12.
No
126
Bryce Bottorf
(Kearney) won by forfeit over bye bye (bye) .
No
126
Bryce Bottorf
(Kearney) won by pin over Tyler Maricle (Boone Central/ Newman Grove) 1:18.
No
132
Brady White
(Kearney) won by forfeit over bye bye (bye) .
No
132
Brady White
(Kearney) won by pin over Casey Schroeder (Westside) 0:57.
No
132
Brady White
(Kearney) won by pin over Jake Ussery (Peirce) 0:58.
Yes
132
Drake Wilkerson
(Kearney) won by decision over Anthony Rassmussen (D city) 6-0.
Yes
132
Drake Wilkerson
(Kearney) won by pin over Andrew Rassmussen (Newman grove) 2:29.
No
132
Drake Wilkerson
(Kearney) won by forfeit over bye bye (bye) .
Yes
138
Zane Hamaker
(Kearney) won by pin over Calvin Wineland (Cambridge) 2:59.
No
138
Zane Hamaker
(Kearney) won by pin over Jarod Cheney (Pierce) 1:32.
No
138
Zane Hamaker
(Kearney) won by pin over Luis Saldana (Madison) 0:18.
No
138
Dalton Hellman
(Kearney) won by pin over Christain Cjeka (Westside) 1:58.
No
138
Dalton Hellman
(Kearney) won by major decision over Wyatt Marvin (D City) 13-4.
No
145
Carter McCaslin
(Kearney) won by pin over Jacob Sweigart (Westside) 3:34.
No
145
Carter McCaslin
(Kearney) won by pin over Chris Yost (D City) 1:47.
No
145
Ty Sawyer (O`Neil) won by decision over
Carter McCaslin
(Kearney) 3-1.
No
145
Hudson Snider
(Kearney) won by major decision over Billy O`Brein (Newman grove) 13-1.
No
145
Hudson Snider
(Kearney) won by pin over Isaiah Peerman (Westside) 1:39.
No
145
Hudson Snider
(Kearney) won by pin over Zach Nutsch (Westside) 1:00.
No
152
Tommie Kucera
(Kearney) won by pin over DJ Edmondson (Westside) 1:11.
No
152
Tommie Kucera
(Kearney) won by forfeit over bye bye (bye) .
No
152
Tommie Kucera
(Kearney) won by pin over JOnathan Jaccobsen (D City) 3:31.
No
160
Cody Gilsdorf
(Kearney) won by forfeit over bye bye (bye) .
No
160
Cody Gilsdorf
(Kearney) won by major decision over tim Lechtenberg (O`Neil) 13-3.
No
160
Ben Huss (Westside) won by major decision over
Cody Gilsdorf
(Kearney) 15-3.
No
160
Casen Halva
(Kearney) won by pin over Carson Falk (NE Christian) 0:19.
No
160
Casen Halva
(Kearney) won by pin over Gus Ussery (Pierce) 2:12.
No
160
Casen Halva
(Kearney) won by forfeit over bye bye (bye) .
No
170
Matthew Kindler (Aqinas) won by injury default over
Dalton Hellman
(Kearney) 0:00.
No
182
Easton Hanson
(Kearney) won by pin over Dylan Kaup (Neligh) 4:12.
No
182
Easton Hanson
(Kearney) won by forfeit over bye bye (bye) .
No
182
Easton Hanson
(Kearney) won by pin over Michael Lafournnaise (Westside) 3:44.
No
220
Aaron Griffith
(Kearney) won by pin over Melvyn Carretto (D city) 1:31.
No
220
Aaron Griffith
(Kearney) won by pin over Joe O`Brein (Newman grove) 3:00.
No
220
Aaron Griffith
(Kearney) won by pin over Reece Wantanabe (Westside) 4:28.
No
285
Gabriel Ledesma
(Kearney) won by pin over Kellin Gady (Westside) 1:44.
No
285
Gabriel Ledesma
(Kearney) won by pin over Kellin Gady (Westside) 2:26.
No
Event Comments
null
http://www.trackwrestling.com/dualmeets/EventMatches.jsp?eventId=5079071