LOADING...
Add Result
Hide
Weight Class:
weight
106
113
120
126
132
138
145
152
160
170
182
195
220
285
Your Wrestler:
your wrestler
Paul Andrews
Ian Brown
Patrick Bruemmer
Joseph Buxton
Gavin Coffelt
Marissa Covarrubias
Chase Davis
Alex Floathe
Jennifer Fox
Zac Gaspar-Hernandez
Morgan Grewell
Tyler Grewell
Juan Hamilton
Trevor Handyside
Colton Harmon
John Henningson
Kyler Hockaday
Alexander Hollis
Nathan Hopkins
Grant Hunter
Josh Kerney
Yuriko Kobayashi
Connor Lundberg
Eugene Macero
Nikolas Marsh
Tommy Marsh
Michah (Jacob) Martin
Amy McConoughey
Sterling McIntosh
Victor McIntosh
Cody Myrick
Kristian Myrick
Antonio Ocasio
Jackson Odette
Cruz Pedro-Alonzo
Colton Peterson
Mark Phillips
Alex Pierce
Nico Ramirez
Cole Rinehart
Devin Takao
Jacob Tieszen
Ryel Velez
Patrick Whitney
Matthew Zink
Won or Lost:
won or lost
won over
lost to
Opponent:
opp entry type
Fetch from High School Season
Type Opp. Name and Team
Win Type:
win type
Injury Default
Fall
Technical Fall
Major Decision
Decision
Overtime
Double Overtime
Disqualified
Forfeit
Technical Fall - 4
Ultimate Tie Breaker
Medical Forfeit
Sudden Victory - 1
Sudden Victory - 2
Sudden Victory - 3
Tie Breaker - 1
Tie Breaker - 2
Tie Breaker - 3
TB-2 (RT)
TB-3 (RT)
SV-1 (Fall)
SV-2 (Fall)
SV-3 (Fall)
TB-1 (Fall)
TB-2 (Fall)
TB-3 (Fall)
Medical FF w/Loss
Score:
-
Time:
:
Team Points:
Add Dual(s)
Back
Click
here
if the dual you would like to add is not in the list above.
Import Matches
Back
North Mason, WA @ Olympic - JV Matches Matches
Event Home
| |
Summary
|
Matches
Weight
Match Summary
Stats
Team Pts
106
Aaron Borcherding (Olympic) won by pin over
Marissa Covarrubias
(North Mason) 3:30.
Yes
120
Richard Macanas (Olympic) won by pin over
Yuriko Kobayashi
(North Mason) 2:54.
Yes
132
Madison Asaco (Olympic) won by pin over
Jennifer Fox
(North Mason) 1:05.
Yes
138
Andre Olmo (Olympic) won by pin over
Nathan Hopkins
(North Mason) 4:36.
Yes
138
Thomas Rains (Olympic) won by pin over
Eugene Macero
(North Mason) 2:51.
Yes
138
Shane Trinklein (Olympic) won by pin over
Alex Pierce
(North Mason) 0:57.
Yes
138
Tyler Munson (Unattached) won by major decision over
Patrick Whitney
(North Mason) 9-0.
Yes
152
Alex Floathe
(North Mason) won by decision over Tanner Olson (Unattached) 8-2.
Yes
152
Tanner Olson (Unattached) won by major decision over
Zac Gaspar-Hernandez
(North Mason) 9-0.
Yes
182
Deon Wilder (Olympic) won by pin over
Trevor Handyside
(North Mason) 1:49.
Yes
182
Deon Wilder (Olympic) won by major decision over
Devin Takao
(North Mason) 16-2.
Yes
220
Patrick Bruemmer
(North Mason) won by pin over Alex Schutt (Olympic) 1:09.
Yes
220
Adrian Miranda (Olympic) won by pin over
Gavin Coffelt
(North Mason) 2:54.
Yes
220
Nikolas Marsh
(North Mason) won by pin over Alex Schutt (Olympic) 0:57.
Yes
220
Nico Ramirez
(North Mason) won by pin over Adrian Ramirez (Olympic) 0:23.
Yes
Event Comments
null
http://www.trackwrestling.com/dualmeets/EventMatches.jsp?eventId=6958076